Vtipy


 

               Pokud znáte nějaký vtip o trombonistech, tak neváhejte a pošlete ho na Palec.LubosHlavaty@seznam.cz. Moc jich asi neexistuje, ale historky z hraní, z koncertů se také počítají.

               Trombonista má dva kšefty najednou. Jeden ve filharmonii a druhý v divadle. Tak poprosí vrátného jestli by za něj nezaskočil, že mu půjčí nástroj co má doma a zaplatí mu 50% výdělku.A říká: ,,Ničeho se nemusíte bát, stačí jen dělat, že hrajete a nikdo nic nepozná, protože zbylý dva trombonisté to zahrajou".  Vrátný souhlasí. Když si jde trombonista zpátky pro nástroj a vyrovnat se s vrátným, ptá se ho, jak vše dopadlo. Vrátný mu odpovídá: ,,Všechno špatně, veliký průšvih, sešli jsme se tam tři vrátný."
               Kdo ladí, ten krade.
              Trombon je jediným z dechových nástrojů, na který lze hrát absolutně čistě...Anebo též absolutně falešně!
  Kdo na trombon cvičí, jen si nástroj ničí a vráží kamarádům kudlu do zad.
 ¨"Pánové, nezlobte se na mě, ale je tam díra, je tam díra!", vykřikne dirigent na zkoušce. Z orchestru se ozve tlumený smích a dotaz: "A kterou myslíte, pane dirigente?"   "Myslím pozounová díra", odpoví dirigent.

Pro posluchače konzervatoře:  Na trombon cvičíme jen dopoledne a pouze do osmnácti let.


 Něco v cizí řeči:  THE TROMBONE PLAYER MAKES IT IN SEVEN POSITIONS

Malý Frantík se učí na trombon. V prní hodině zvládne první polohu, v druhé hodině druhou. Na třetí hodinu nepřijde.Učitel volá tatínkovi:"Co je s Frantíkem?"Otec odpovídá: "On teď nemůže, má spoustu kšeftů."


Víte, jaký je v orchestru rozdíl mezi prvním a druhým trombonistou? Půl taktu.


Na zkoušce se pere trombonista s violistou. Dirigent je od sebe odtrhne a pohoršuje se: " Vy, elita orchestru, se tady rvete jak malí kluci!" Violista na to: "Když on mi ukrad´kolíček a já nevím kterej."


Hádej, jaký je rozdíl mezi trombonovým pianissimem a nočním pomočováním? Žádný - obojí je tiché a trapné.